Pol Roger sa narodil v dedine Ay, preslávené svojimi vinicami. Mladý Pol už vo svojich 18 rokoch predal svoje prvé víno. Rodina v roku 1851 založila firmu na produkciu vín a presťahovala sa do mesta Epernay.

Pol Roger začal už od začiatku vyvíjať novú metódu výroby suchého šampanského (do tej doby bola väčšina produkcie Demi-Sec). Vína Pol Roger sa okamžite presadila ako vo Francúzsku, tak v krajinách Beneluxu. Pol Roger však vedel, že predovšetkým Anglia skrýva výrazný potenciál. Zhodou šťastných náhod našiel na sklonku svojho života najlepšieho možného spojenca - Sira Winstona Churchilla.

Firma expandovala a prestíž značky rástla - všetky predné reštaurácie a hotely servírovali šampanské Pol Roger. Tomuto nevídanému rozmachu urobila prietrž až prvá svetová vojna. Po vojne sa popularita Pol Roger ešte zvýšila. Druhá svetová vojna opäť poznamenala chod firmy. Sklady a pivnice boli vyplienené a vydrancovaný okupantmi. Obaja synovia zakladateľa firmy po skončení vojny opustili firmu. Na ich miesto nastúpil Christian Pol-Roger, ktorý vtlačil firme modernú tvár a začal pracovať na modernizáciu výroby s dôrazom na tradičné postupy.

Cuvée Sir Winston Churchill

"Keď zvíťazíte, zaslúžite si ho. Ak prehráte, potrebujete ho."
Sir Winston Churchill

Winston Leonard Spencer Churchill sa narodil v roku 1874. V tom istom roku vstúpila značka Pol Roger na anglický trh. Z mladého Winstona sa stal jeden z najvplyvnejších štátnikov Spojeného Kráľovstva a vyrástol medzi najvyššou spoločenskou vrstvou. V 19. storočiu sa šampanské vyrábalo predovšetkým sladké a Pol Roger sa stal jedným z priekopníkov tvorbe suchej varianty. Sir Winston Churchill bol nadšený a uchvátený touto novou metódou výroby av roku 1895 okamžite objednal prvú zásielku, vtedy ešte na ministerstvo.

Od tej doby, dokonca ani počas vojny, necestoval bez aspoň jedného kartónu Pol Roger Champagne, ktoré sa stalo denným nápojom na Downing Street. Postupom času sa stávalo šampanské Pol Roger synonymom luxusu a moci, kedy sa bez neho nezaobišla žiadna recepcie alebo iné oficiálne akcie. Winston Churchill bol vždy veľmi lojálnym zákazníkom, ale až v roku 1944 pri príležitosti konania recepcie na Britskej ambasáde bol vzťah medzi ním a šampanským domom spečatený. Tohto roku sa stalo šampanské Pol Roger oficiálnym nápojom na Downing Street. Prvá fľaša Cuvée Sir Winston Churchill uzrela svetlo sveta k desaťročnému výročiu úmrtia Sira Winstona.