Rodinné vinárstvo Jaroslava Beneša a jeho syna Romana, členov združenia Bonus Eventus, bolo založené v roku 1996. Korene vinárstvo v rodine Benešových siahajú už do začiatku 20. storočia, kedy otec Jaroslava Beneša začal obhospodarovať vinice a pivnica získaný od svojho svokra.

Vinárstvo hospodári na 6,5 ​​ha viníc vo vinárskej obci Hrušky, viničných tratí hastrman a podsedků. Odrodová skladba je založená na odrodách: Veltlínske zelené, Rulandské šedé, Chardonnay, Rizling rýnsky, Sauvignon, Aurelius, Rulandské modré, Frankovka, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe a Merlot. Vína zrejú v nerezových a keramických nádobách a drevených sudoch, čiastočne aj typu barrique.

Produkcia je zameraná na akostné a prívlastkové vína. Obec Hrušky (nemecky Birnbaum) sa nachádza 8 km severovýchodne od Břeclavi v rovinatej, len miestami zvlnenej krajine v nadmorskej výške 175 m. Geomorfologicky je celý kataster obce súčasťou Dolnomoravského úvalu, ktorý tvorí severnú polovicu Viedenskej panvy.

Pomerne málo sú zastúpené vodné plochy. Klíma je tu teplé a veľmi suché, s priemernou ročnou teplotou 9,5 ° C a ročným úhrnom zrážok 538 mm. Jedna z výhod obce spočíva v jej výnimočnej dopravnej obslužnosti, leží na hlavnom ťahu Rakúsko - Česko - Poľsko a 4 km od diaľničnej komunikácie Praha - Bratislava.

Produkty Vinárstvo Beneš