Región Nahe sa rozkladá pozdĺž rovnomennej rieky, plocha viníc tu presahuje 4100 hektárov. Celá táto oblasť je veľmi bohatá na minerály vulkanického pôvodu, ktoré dávajú vínam výnimočný charakter. 75% všetkých vysadených vinohradov reprezentujú biele vína, dominuje tu odroda Riesling, ktorá vďaka jedinečnému terroir získava nezameniteľnú mineralitu.

Ďalšími dôležitými odrodami sú Müller Thurgau, Dornfelder, Silvaner a Grauer Burgunder. Najviac pestovanou modrou odrodou je bezpochyby Pinot Noir, čiže Spätburgunder. Priemerná nadmorská výška vinohradov je 200-300 metrov nad morom, preto sa tu darí týmto severnějším odrodám. Nahe priamo susedí s regiónom, ktorý sa nachádza v údolí rieky Mosely.

Je to jeden z najslávnejších regiónov Nemecka, dostal meno práve podľa tejto rieky - Mosel. Rieka pramení vo Francúzsku, meria 545 km a je najväčším prítokom Rýna. Práve z Mosely pochádzali prvej nemeckej rizlingu, ktoré si postupne dobývali srdce milovníkov tejto odrody po celom svete. Jedným z enológov, ktorý sa o renesancii Ryzlingu najviac zaslúžil, bol Dr. Loosen. Jeho vína sú svetovo uznávaná ako jedny z najlepších. Podobne ako v Nahe aj tu prevládajú biele odrody, ale pomer je odlišný. Riesling sa rozkladá na 78% všetkých vysadených viníc, nasleduje Silvaner a Grauer Burgunder.