Blog Global Wines & Spirits

Víno bez promile - vieme, ako si naplno užiť suchý február!

Suchý február nemusí znamenať nudu. S našimi nealkoholickými nápojmi a kreatívnymi receptami na nealkoholické koktaily si môžete tento mesiac užiť naplno!

Február je pre mnohých mesiacom, keď si dobrovoľne odopierajú alkohol, aby posilnili svoju vôľu a ozdravili svoje telo. V roku 2019 sa k Suchému februáru pripojilo približne pol milióna Čechov a Slovákov a v roku 2023 sa ich počet zvýšil na takmer 900 000. Suchý február má korene v britskej kampani Dry January. V Austrálii a na Novom Zélande sa môžeme stretnúť s termínom Dry July.

Či už dodržiavate tradičný Suchý február, alebo sa z akéhokoľvek dôvodu vyhýbate alkoholu, pripravili sme výber najlepších nealkoholických vín a koktailov práve pre vás.

 

Ponuka nealkoholických vín a šumivých vín

Torres Natureo

Našou absolútnou špičkou v oblasti nealkoholických vín je Natureo, ktoré má 0,0 % alkoholu a napriek tomu si zachováva svoju arómu a chuť. Natureo je skutočné víno, ktoré je dealkoholizované! Bolo vyrobené klasickou fermentáciou v nerezových nádržiach z hrozna a následne bol alkohol odstránený fyzikálnymi procesmi. Všetky dobré látky v ňom však zostali, takže si pohár vína môžete vychutnať bez výčitiek.

Ochutnať môžete 4 druhy:

Ide o vína s vyváženou kyslosťou a príjemnou vôňou ovocia. Chuť je svieža, ovocná a zachováva si prvky klasického vína, ktoré sa dá piť celý deň.

INTRANET_PDF_NAT_Sparkling_id_82691​​​​

Torres Natureo Sparkling

dealkoholizované víno s prídavkom oxidu uhličitého


 • Bledožltá farba so živou a intenzívnou perleťou
 • Jemná kvetinová vôňa s exotickými ovocnými tónmi banánu, kokosu a tropického ovocia. Svieža chuť zelených jabĺk s príjemnou kyslosťou
 • Podávajte vychladené na 8-10 °C
 • Odroda Muškát alexandrijský

Bottega ZERO

Dokonca aj talianska značka, ktorá sa špecializuje na prémiové Prosecco a šumivé vína, uznáva, že alkohol je potrebné z času na čas z akéhokoľvek dôvodu vynechať, a preto prišla s radom Bottega Zero. Dve šumivé vína sú rovnako ako predchádzajúca štvorica pôvodne vyrobené ako klasické víno a neskôr zbavené alkoholu. V porovnaní so značkou Torres sú sladšie s nižšou kyslosťou.

D´Artigny 

Víno, ktoré určite poteší všetkých milovníkov bubliniek, je D'Artigny Cuvée Prestige Brut. Je svieže, jemné a chuťovo vyvážené. Vďaka šetrnej metóde dealkoholizácie si toto šumivé víno zachovalo intenzitu vône a jemné chlebové tóny odrody Chardonnay, z ktorej sa vyrába. Odporúčame ho všetkým milovníkom šampanských vín.

9774

D´Artigny Cuvée Prestige Brut


 • Nealkoholické šumivé víno
 • Farba číra, čistá s príjemnou perleťou
 • Vhodné pre všetky nezabudnuteľné chvíle, ktoré si chcete vychutnať s čistou hlavou
 • Podávajte vychladené na 8-10 °C
 • Odroda Chardonnay

 

Veríme, že ste si v našej ponuke nealkoholických vín našli svojho favorita a že vám hravo nahradia pohár vína vždy, keď budete potrebovať siahnuť po nealkoholickej alternatíve.

Nealkoholické koktaily

St-Germain Spritz 

Jednoduchý koktail, na ktorého prípravu budete okrem perlivej vody a sektu potrebovať aj bazový sirup.

Ingrediencie: 

Do vychlezené sklenice vložte pár kostek ledu, nalijte bezový syrup, sekt, perlivou vodu a ozdobte plátkem citronu. 

St-Germain Spritz - GWS

Virgin Frosé

Skvěle osvěžující drink, který je přirozeně sladký od rozmixovaných jahod. Pokud máte raději sladší, doporučujeme míchat s nealko perlivým vínem od značky Bottega. Do tohoto drinku se skvěle hodí jahody jak čerstvé, tak již mražené, které v únoru snadno seženete. 

Na přípravu jednoho nápoje budete potřebovat: 

Pro přípravu nápoje máte dvě možnosti - buďto vložte všechny ingredience, včetně ledu, do mixéru, výsledkem bude jemně našlehaná perlivá tříšť, anebo ve sklenici či hmoždíři rozmačkejte jahody, které následně smíchejte s ledem a perlivým vínem. 

Pink Frosé

Nealkoholická sangria

Nespornou výhodou sangrie je, že si ji můžete připravit ve větším množství dopředu. Receptů na španělskou sangríu je opravdu nespočet.  S nealkoholickým červeným vínem od značky Torres je to hračka. Kromě vína pak budete potřebovat pomarančový džús a perlivou vodu.

Na přípravu 4 porcí budete potřebovat:

 • 500 ml nealkoholického červeného vína
 • 200 ml pomarančového džúsu
 • 200 ml perlivej vody
 • 1 pomeranč nakrájený na kolečka
 • 1 citron nakrájený na kolečka
 • 1 jablko nakrájené na kostičky 
 • led 

Sangria

Do džbánu vložte nakrájené ovoce a promíchejte ho tak, aby pomeranče a citrony pustily tošku šťávy. Přidejte červené víno, pomarančový džús a nechte takto připravený drink odpočívat v lednici alespoň 1 hodinu. Těsně před podáváním doplňte o perlivou vodu a led. 

Na zdraví!