Blog Global Wines & Spirits

Objavte novú Eminente Gran Reserva a získajte pozvánku na majstrovskú degustáciu pod vedením Césara Martího

César Martí je najmladší kubánsky Maestro Ronero a zakladateľ značky Eminente.13. októbra priletí do Prahy, aby na majstrovskom kurze ochutnávky predstavil novú limitovanú edíciu značky Eminente Gran Reserva. Zažite objavovanie všetkých úrovní chuti Eminente Gran Reserva priamo s jej tvorcom.

Chcem sa zúčastniť degustácie

Eminente Gran Reserva Edition No.1 je 10 ročný kubánsky rum vyrobený zo zmesi ľahkého rumu a aguardiente, liehoviny z cukrovej trstiny, ktorá sa považuje za dušu kubánskych rumov. Obsahuje 80 % aguardiente a má 43,5 % alkoholu. Zreje v sudoch z francúzskeho duba, čo mu dodáva komplexnosť a jedinečnú vyváženosť chuti.

blog_launch_gran_reserva (3)

César Martí, najmladší rumový majster v histórii Kuby, je známy svojimi experimentmi so zrením aguardiente, ktoré umiestňuje do rôznych prostredí a rôznych druhov sudov. Pre svoje znalosti a skúsenosti je považovaný za enológa rumu.

Vytvoril Eminente Gran Reserva Edition No1 ako zmes ľahkého rumu a aguardiente, ktoré tvoria 80 % objemu. Rum potom zrel desať rokov v špecifických podmienkach - v suchej pivnici, kde sa voda odparuje rýchlejšie ako alkohol. Nakoniec dozrieval tri mesiace vo francúzskych dubových sudoch. To dodalo rumu komplexnosť, ale aj určitú vyváženosť chuti s tónmi medu, santalového dreva a pomarančových kvetov.

blog_launch_gran_reserva

Rum Eminente Gran Reserva sa vyrába v súlade s tradíciou v srdci kubánskeho ostrova, ktorý je miestnymi známy ako "Isla del Cocodrilo", pretože jeho nezvyčajný tvar pripomína krokodíla, ktorého domovom je Kuba. Zmyslová štruktúra povrchu fľaše Eminente a ostrov v tvare krokodíla zobrazený na etikete sú poctou tomuto endemickému zvieraťu Kuby.

Eminente Gran Reserva je jedným z mála kubánskych rumov predávaných mimo Kuby, ktorému bolo udelené prestížne označenie "Denominación de Origen Protegida" alebo "D.O.P. Ron de Cuba". Toto označenie udeľuje regulačný orgán, ktorý stanovuje prísne pravidlá na zabezpečenie pravosti kubánskeho rumu.

Získajte pozvánku na ochutnávku v piatok 13. októbra a ochutnajte ako prví novú edíciu Eminente Gran Reserva priamo s jej tvorcom Césarom Martím.

Čo musím urobiť, aby som dostal pozvánku na degustačnú masterclass?

  1. Zakúpte si limitovanú edíciu Eminente Gran Reserva v e-shope alebo v obchode Global Wines & Spirits.
  2. Zaregistrujte sa v nižšie uvedenom formulári.
  3. Prvých 50 zaregistrovaných dostane pozvánku na masterclass.

 

Registrujte sa na Masterclass s Cézarom Martim