Aktuality Global Wines & Spirits

Prežite delikátny november s vinárstvom Torres

Úsilie a vášeň po päť generácií venuje rodina Torres vínu. Od roku 1870 sa stará o svoje jedinečné odrody a pôdu, ktorá im nielen v oblastiach španielskeho Penedès, Ribera del Duero, Catalania, Priorat a Rioja výmenou za tvrdú drinu obetavosť a nadšenie dáva jedinečné vína. S ich ohlasom, chuťou a mnohými oceneniami prekoná aj tie najlepšie svetové vína.

Torres synonymom tradície, zodpovednosti a inovácie

Takmer pred 150 rokmi spustil zakladateľ Jamie Torres Vendrell doslova lavínu, ktorá viedla ako k inovatívnemu, tak geografickému rastu celej produkcie. O 34 rokov neskôr už v ich vinárstve obedoval niekdajší kráľ Alfonz XIII. A ako inak než štýlovo - rovno v drevenom sude s objemom 500 000 litrov.

V rovnako neohrozenom štýle celá produkcia Torres rástla a silnela a prekonala aj ťažké časy občianskych a svetových vojen. V roku 1954 uviedli, dnes veľmi obľúbené, prvé víno s názvom Sangre de Toro, teda "býčia krv". V roku 1970 potom vyhralo víno Torres Gran Coronas v slepej degustácii nad prestížnymi francúzskymi odrodami Bordeaux. Odvtedy vinárstvo zbieralo jedno ocenenie za druhým. V roku 1979 rodina rozšírila svoje pôsobenie pod vedením Bodegas Torresa do Čile, kde vzniklo vinárstvo pod názvom Miguel Torres Chile a ich prvú nehnuteľnosť aj víno vyrobené v tejto krajine - Santa Digna. A netrvalo dlho a výroba sa pod vedením Marimar Torres rozrástla o nové vinice aj v Kalifornii. Tu rodinnú tradíciu rodiny Torres hľadajte pod názvom vinárstva Marimar Estate a v jeho viniciach plných skvelých odrôd Chardonnay, Pinot Noir a Parellada.

Prehliadnuť vína Torres v akcii

 

Miguel A. Torres jako prezident vinařství TorresAj dnes stojí za rodinným vinárstvom už osemdesiatročný Miguel A. Torres ako prezident vinárstvo a ani zďaleka sa nezdá, že by sa chystal na odchod do dôchodku

November s vinárstvom Torres

Po celý november je ponuka vinárstva Torres k zakúpeniu s 10% zľavou z pôvodnej ceny. S akčnou cenou nakúpite vína nielen na predajniach, ale aj na e-shope. V novembri tiež tieto prestížne vína ochutnáte na predajniach. Preto sa určite zamerajte na svoju najbližšiu predajňu a nezmeškajte túto špičku španielskej produkcie. Za jeden týždeň budete môcť ochutnať dokonca 14 druhov a vybrať si svojho favorita.
 
Vinice Torres v oblastech španělského PenedèsRozloha viníc rodiny Torres je v dnešnej dobe 1 340 hektárov. V pivniciach skladujú víno k nazrávání vo viac než 12 tisícoch drevených sudoch.

Torres medzi prvými 50 najlepšími vinicami sveta k návšteve aj ochutnávke vín

Nedávno zverejnili tvorcovia prestížnych zoznamov rebríčky 50. najlepších svetových reštaurácií a barov. Tieto zoznamy rozlišujú aj vinárstva, ktoré okrem vlastných degustácii stoja za to navštíviť aj vďaka prehliadkam vinárstva a samotného procesu výroby. Z 1 500 nominovaných viníc z celého sveta sa vinárstvo Torres za rok 2019 umiestnil na 28. priečke zo všetkých úžasných miest, kde nielen ochutnáte skvelé víno a jedlo, ale dozviete sa veľa informácií o storočnom rodinnom spôsobe výroby vína. Mimo to sa tu dozviete aj o tom, ako sa rodinná výroba snaží aktívne pomáhať životnému prostrediu a deň odo dňa znižuje svoje emisie CO2 na fľašu. Medzi rokmi 2008 a 2018 sa podarilo toto množstvo znížiť o 27,6% a od roku 2020 si sľubujú dosiahnuť hranice 30%.

Pozrite si ako v Torres oslavujú život, starajú sa o Zemi a pokračujú v odkaze značky