Malý, ale dôležitý región susediace so slávnou oblastí Ribera del Duero. Nachádza sa severne od Valladolide po oboch stranách rieky Pisuerga. Na Španielsko tu panujú extrémne klimatické podmienky, teplota kolíše medzi 40 ° C a -10 ° C. Klasifikácia DO tu platí od roku 1991 a pokrýva 574 km2 viníc, kde väčšina viníc leží v nadmorskej výške 750 m n.m.

Prvými obyvateľmi boli starovekí Rimania v druhom storočí pred naším letopočtom. Vinárstvo bolo jednou z poľnohospodárskych inovácií, ktoré zavádzali na celom Pyrenejskom polostrove. Počet viníc významnejšie vzrástol až v stredoveku vďaka pribúdajúcim kláštorom. Dnes je v Cigales 2 600 hektárov viníc, pôsobí tu len 34 výrobcov vína, ktorí ročne vyrobí priemerne 10 miliónov fliaš.

Hlavnými červenými odrodami sú Tempranillo, Garnacha Tinta a Garnacha Gris a pre biele vína potom Verdejo a Albillo. V roku 2000 tu skupina Baron de Ley investovala do 18 hektárov päťdesiat až šesťdesiat rokov starých viníc. Ďalších 104 hektárov sa pripravuje. Za pomoci skúseného pivničného majstra Golanzo Rodrigueza tu vznikajú ušľachtilá, elegantný a obsiahla vína. Jeho cieľom je skombinovať eleganciu regiónu Ribera del Duero so silou a ohnivosťou vín Rioja. V limitovanej produkcii môžeme odporučiť všetkým milovníkom najlepších španielskych vín.