Abruzzo (Abruzzi) je talianska vinárska oblasť, ktorá sa nachádza v hornatom centrálnom talianskom regióne Abruzzo pozdĺž Jadranského mora. Na juhu hraničí s vinárskou oblasťou Molise, na severe s Marche a na západe s regiónom Lazio. Región je pomerne veľa členitý - 65% územia je kopcovitého až hornatého rázu.

Celá rozloha Abruzzo je 33.848 hektárov viníc, čo ho radí na 7 miesto v celom Taliansku. Je zároveň piatym najväčším regiónom z pohľadu produkcie vína - ročne tu vyrobí vyše 250 miliónov fliaš. Z toho ale len 21,5% je v kategórii Origine Denominazione di controlli (DOC - novo DOP). Väčšina vína (viac ako 2/3) je vyrábané v KOOPERATIVA, prípadne predávať ako surovina do iných vinárskych oblastí, ako je Toskánsko, Piemonte alebo Veneto.

Najznámejším vínom z regiónu je Montepulciano di Abruzzo, vyrobené z hrozna Montepulciano a je tak odlišné od vína podobného názvu - Vino Nobile di Montepulciano, ktoré pochádza z Toskánska a je zo Sangiovese. Víno sa v Abruzze vyrába v štyroch provinciách - Chieti, Pescara, Tramo a L'Aquila. Prevažná časť produkcie pochádza z regiónu Chieti, ktorý je piatou najväčšou samostatnou provincií v celom Taliansku. Hlavnou bielou odrodou je Trebbiano d'Abruzzo (klon odrody Trebbiano), červenú potom Montepulciano.