Meno tomuto neslavnějšímu regiónu na biele vína dáva mestečko Chablis. Jedná sa o samostatný región, ktorý sa rozkladá na ploche 15 x 20 km (4 800 hektárov viníc).

Región sa nachádza v severnej časti Francúzska - Chablis leží asi 160 km severne od Beaune a po Champagne a Alsace patrí medzi najsevernejšie regióny.

Pôda je ílovitá tzv. Kimmeridžský íl, s výskytom kriedové vrstvy, ktorá vďaka tektonickému zlomu siaha od Sancerre až po biele útesy Doveru. Celý región bol veľmi dávno morským dnom - vďaka tomu je tunajšia podložie bohaté na obsah fosílií.

To dáva vzniknúť suchým, minerálnym a výrazným vínam s ovocným charakterom. Ročne sa tu vyrobí 32 miliónov litrov vína - iba bieleho! Vína z Chablis sú zo 100% odrody Chardonnay.

Hlavné klasifikácie regiónu vychádza z Chablis Appellation d'Origine contrôlée, ktorej pravidlá boli stanovené 13. januára 1938, označenie Petit Chablis potom platí od 5. januára 1944.

Všetky vinice v Chablis sú zahrnuté do štyroch apelácií s rôznou klasifikáciou, v ktorých sa odrážajú všetky dôležité faktory napr. pôdne zloženie, sklon svahu viníc a podobne.

Jedná sa o nasledujúce kategórie: Petit Chablis (1 550 ha viníc), Chablis AOC (6 843 ha viníc), Chablis Premier Cru (750 ha viníc) a Chablis Grand Cru (100 ha viníc) - v tejto kategórii sa jedná iba o 8 viníc (Bougros, Les Preuses, Vaudésir, Grenouilles, Valmur, Les Clos a Blanchot).